سی پی یو INTEL CORE I7 11800H با AMD RYZEN 7 5800HS

مقدمه

در تمامی سیستم های کامپیوتری می توان تجهیزات و قطعاتی را مشاهده کرد که هریک وظایف خاص خود را دارند. قطعا ذهن یک سیستم پردازنده مرکزی آن می باشد. با استفاده از یک پردازنده خوب می توانید به راحتی بهترین کارایی را در اختیار داشته باشید. توجه کنید که استفاده از پردازنده های با کیفیت و برتر برای شما صرفه جویی در زمان را به همراه خواهد داشت. در مقایسه سی پی یو های مختلف شما می توانید به راحتی از بهترین مدل های موجود استفاده کنید. مدل INTEL CORE I7 11800H یکی از بهترین نمونه های ارائه شده در بازار است که دارای مشخصات عالی می باشد. فرکانس بالای 4.6 گیگاهرتز در این پردازنده باعث شده است تا سنگین ترین برنامه ها را نیز به راحتی اجرا کند.

توجه داشته باشید که این پردازنده نسل 11 دارای رقبای بسیار زیادی نیز می باشد. قطعا شرکت ای ام دی با ارائه مدل های مختلف باعث شده است تا این پردازنده اینتل به چالش کشیده شود. وجود 8 هسته بسیار قوی در این پردازنده باعث شده است تا بتوان با سرعت بالاتری پردازش را انجام داد. حافظه کش 24 مگابایتی این پردازنده از دیگر ویژگی های موجود می باشد. به صورت کلی فناوری 10 نانومتری ساخت باعث بالا رفتن سرعت پردازش شده است.

مقایسه سی پی یو

مقایسه سی پی یو های نسل 11 اینتل و ای ام دی

قطعا در مقایسه سی پی یو های مختلف و متنوع موجود در بازار باید به مدل های ای ام دی موجود نیز توجه داشته باشید. AMD RYZEN 7 800HS به عنوان یکی از مدل های بسیار جذاب موجود در بازار قابل بررسی است. این مدل با داشتن فرکانس پردازش 4.4 در حالت بوست به عنوان یکی از قوی ترین ها شناخته می شود. این مدل از پردازنده با داشتن حافظه کش L3 برای انجام انواع پردازش ها مناسب است. توان مصرفی 47 وات این پردازنده برای صرفه جویی در انرژی در نظر گرفته شده است.