سی پی یو INTEL CORE I7 12650H با AMD RYZEN 7 6800H

مقدمه

در میان تمامی قطعات و تجهیزات به کار رفته در سیستم های کامپیوتری می توان پردازنده های مرکزی را به عنوان اصلی ترین قسمت معرفی کرد. تمامی عملیات های انجام شده در این کامپیوتر ها باید زیر نظر پردازنده ها انجام شود. با استفاده از پردازنده های قوی می توانید زمان انجام برخی از عملیات ها را به حداقل زمان ممکن برسانید. توجه داشته باشید که مقایسه سی پی یو های مختلف باعث می شود تا بهترین مدل ها را انتخاب کنید. در انتخاب انواع مدل های موجود می توانید به برند های موجود نیز توجه داشته باشید. مقایسه بین دو مدل از بهترین برند های موجود در بازار را می توان از جهات مختلف شرح داد. یکی از بهترین مدل های نسل 12 موجود در بازار INTEL CORE I7 12650H می باشد.

این مدل از پردازنده در سال 2022 به بازار عرضه شد و در زمانی کم بر روی انواع سیستم ها مورد استفاده قرار گرفت. این مدل از سی پی یو با داشتن 6 هسته اصلی و 4 هسته مجازی به راحتی می تواند انواع پردازش های سنگین را نیز انجام دهد. عملکرد این مدل از هسته به گونه ای است که دارای 2.3 گیگاهرتز سرعت کلاک می باشد. می تواند با استفاده از خاصیت اورکلاک موجود در این سی پی یو به راحتی تا 4.7 گیگاهرتز نیز فرکانس کلاک را بالا برد.

مقایسه سی پی یو

مقایسه سی پی یو اینتل و ای ام دی

در مقابل INTEL CORE I7 12650H می توان یک پردازنده مرکزی بسیار عالی دیگر را نیز مشاهده کرد که از شرکت ای ام دی ارائه شده است. مدل AMD RYZEN 7 6800H یکی از بهترین نمونه های موجود در بازار است که افراد زیادی به آن علاقه دارند. از نظر ساختاری می توان این محصولات را با استفاده از ویژگی های بسیار زیادی مورد استفاده قرار داد. این مدل از سی پی یو با داشتن یک گرافیک بسیار عالی توانسته به عنوان یکی از محبوب ترین پردازنده های موجود در بازار لقب گیرد. استفاده بهینه از انرژی دریافت شده باعث شده است تا بتوان به راحتی از بهترین کارایی موجود استفاده کرد.