سی پی یو INTEL CORE I9 12900H با INTEL CORE I7 12700H

مقدمه

در تمامی سیستم های کامپیوتری یکی از مهم ترین قسمت ها پردازنده مرکزی می باشد. قطعا انتخاب یک سی پی یو مناسب باعث می شود تا شما بهترین کارایی را در اختیار داشته باشید. امروزه مدل های بسیار زیادی توسط برند های معتبر تولید می شوند. از مهم ترین برند های موجود می توان به اینتل اشاره کرد. مقایسه سی پی یو مدل های مختلف و محبوب موجود در اینتل باعث می شود تا شما بهترین کارایی را نیز مشاهده کنید. توجه داشته باشید که سی پی یو های نسل 12 اینتل از بهترین مدل های موجود در بازار می باشند.

در مقایسه مدل های INTEL CORE I9 12900H با INTEL CORE I7 12700H می توان بخش های بسیار زیادی را مورد بررسی قرار داد. قطعا این دو مدل از پردازنده های اینتل از محبوب ترین نمونه های موجود می باشند. مدل INTEL CORE I9 12900H با داشتن فناوری بسیار جذاب 14 هسته ای خود توانسته سرعت بالایی را برای پردازش ها مختلف ارائه کند. وجود 20 رشته در این مدل باعث شده است تا فرکانس 3800 را به خوبی ارائه کند. یکی از فناوری های جذاب به کار رفته در این مدل حالت توربو می باشد که فرکانس را تا 5000 مگا هرتز نیز افزایش می دهد. قطعا در تمامی فعالیت های خود دیگر نگران ایجاد اختلال های مختلف نخواهید شد.

مقایسه سی پی یو

مقایسه سی پی یو های محبوب اینتل

در مقابل INTEL CORE I9 12900H می توان به INTEL CORE I7 12700H اشاره کرد. این مدل با داشتن تعداد هسته کمتر نیز می تواند نیاز های شما را به خوبی رفع کند. در مقایسه این دو سی پی یو می توان به خود نمایی INTEL CORE I7 12700H در سال 2023 اشاره کرد. باید توجه داشته باشید که در این مدل می توان مصرف بسیار کمتر انرژی را نیز مشاهده کرد. در صورتی که از این مدل استفاده می کنید قطعا نگرانی از بابت تاخیر های ناگهانی نخواهید داشت. سرعت کلاک 2.5 مگاهرتز در این مدل باعث شده است تا برای انواع برنامه های سنگین نیز مناسب باشد. توجه داشته باشید که در حالت اورکلاک این مدل می توان 4.5 مگا هرتز سرعت کلاک را نیز مشاهده کرد.