مقایسه مادربرد Asus ROG Crosshair VIII Extreme با MAG X670E Tomahawk

مقدمه

در تمامی سیستم های کامپیوتری می توان قطعات و تجهیزات بسیار متنوعی را مشاهده کرد. مادربرد را می توان به عنوان یکی از مهم ترین قسمت های موجود معرفی کرد. با استفاده از مدل های موجود به راحتی می توان بهترین عملکرد را مشاهده کرد. در مقایسه مادربرد های مختلف می توان مدل های متفاوتی را مشاهده کرد. مادربرد Asus ROG Crosshair VIII Extreme یکی از نمونه های جذاب موجود در بازار است که طرفداران زیادی دارد. در مقابل این مادربرد می توان نمونه MAG X670E Tomahawk را مشاهده کرد که از شرکت ام اس آی می باشد.

در مادربرد ایسوس معرفی شده از مهم ترین ویژگی ها می توان به آلیاژ بسیار عالی به کار رفته اشاره کرد. وجود خازن های بسیار قوی و با دوام ژاپنی در این مادربرد باعث شده است تا از نظر نویز مقاومت الکتریکی عملکرد مناسبی داشته باشد. سیستم خنک کننده این مدل از مادربرد بسیار عالی بوده و از نوع پسیو می باشد. این مادربرد دارای 4 اسلات رم بوده و تا 128 گیگ رم بر روی آن قرار می گیرد. برای انجام فعالیت های سنگین می توانید از این مدل به خوبی استفاده کنید.

مقایسه مادربرد

مقایسه مادربرد های ایسوس و ام اس آی

در مقایسه مادربرد ها باید تمامی ویژگی های موجود در مدل های مختلف را مورد بررسی قرار دهید. مدل MAG X670E Tomahawk داشتن 8 لایه از PCB توانسته بهتری انتقال اطلاعات را داشته باشد. برای اینکه دما در این مادربرد ها به خوبی حفظ شود از هیت سینک های نسل جدید استفاده می کنند. توجه داشته باشید که فناوری موجود در این مدل باعث می شود تا طول عمر بالایی برای قطعات به وجود بیاید. وجود 4 اسلات رم در این مدل برای بارگذاری رم های مختلف مناسب می باشد. این مدل از مادربرد دارای عملکردی بسیار عالی بوده و برای گیمینگ و کار های سنگین دیگر نیز مناسب می باشد.