مقایسه مادربرد Asus ROG Strix B660-I Gaming WIFI با Asus prime z690-p

مقدمه

از مهم ترین قطعات و تجهیزات به کار رفته در تمامی سیستم های کامپیوتری می توان به مادربرد ها اشاره کرد. این مدل ها را شرکت های زیادی تولید می کنند. قطعا برند ایسوس به عنوان یکی از قوی ترین شرکت های موجود در دنیا می باشد. مادربرد های تولید شده در این برند برای استفاده در حالت های مختلف مناسب می باشند. می توان با استفاده از مشخصات موجود در این محصولات بهترین کارایی را مشاهده کرد. در مقایسه مادربرد های مختلف ایسوس می توان مدل های زیادی را در نظر داشت. مدل Asus ROG Strix B660-I Gaming WIFI را می توان به عنوان یکی از محبوب ترین نمونه های موجود در بازار معرفی کرد. این مادربرد با قابلیت پشتیبانی از پردازنده های اینتل توانسته محبوبیت بالایی را داشته باشد.

پردازنده های نسل 13 اینتل بر روی این مادربرد به عنوان به روز ترین نمونه های شناخته می شوند. اسلات های رم نسل 5 در این مادربرد باعث شده است تا شما بتوانید سرعت بسیار بالاتری را نیز مشاهده کنید. معماری رم موجود در این محصولات به صورت دو کاناله بوده و سرعت بسیار بالاتری را نسبت به نسل قبل خود به نمایش می گذارند. وجود اسلات های حافظه از نوع M2 از دیگر ویژگی های جذاب این مدل می باشد.

مقایسه مادربرد

مقایسه مادربرد های ایسوس

در مقایسه مادربرد های ایسوس می توان Asus prime z690-p را نیز معرفی کرد. این سری از مادربرد با داشتن طراحی جذاب خود بسیار محبوب شده اند. پشتیبانی از پردازنده های نسل 12 اینتل از مهم ترین ویژگی های موجود است. تعداد اسلات های رم در این مدل به گونه ای می باشد. که می توانید تا 128 گیگ رم را در اختیار داشته باشید. نسل جدید از اسلات های حافظه نیز در این مدل مادربرد به خوبی قابل مشاهده است. سرعت بارگذاری اطلاعات در این مدل باعث شده است تا افراد با توجه به نیاز خود از آن ها استفاده کنند. متریال به کار رفته در این مدل به گونه ای می باشد که می توان حداکثر بازدهی را نیز مشاهده کرد.